Boże Narodzenie w stylu „zrób to sam”

Lada chwila Boże Narodzenie. To czas, kiedy poza wzmożonymi zakupami żywności, Polacy nabywają też wiele dekoracji, z choinką na czele. Sklepy oferują przeogromny wybór rozmaitych ozdób i nie ma problemu z zakupem. Można jednak postawić na oryginalność i podejść do świąt nieszablonowo.

Tak jak w sklepach jest dużo gotowych ozdób bożonarodzeniowych, tak w internecie można znaleźć multum pomysłów na to, jak wykonać je własnoręcznie. I nie chodzi tu tylko o robienie kopii tego, co można kupić, ale o wykonanie ozdób z nietypowych materiałów. Metodą „zrób to sam”, często zwaną z angielska DIY (do it yourself), można wykonać dziś wiele rzeczy, więc czemu nie zrobić w ten sposób ozdób świątecznych, na przykład… choinki?

Choinka bożonarodzeniowa DIY

Na pewno w wielu domach coroczne ozdabianie tego samego sztucznego drzewka tymi samymi bombkami wyjętymi z szafy nie sprawia wiele frajdy. Mało tego, często jest to czasochłonny obowiązek. A można podejść do sprawy nieszablonowo i nie tylko samemu wykonać ozdoby, ale nawet całą choinkę. Inspiracji można poszukać w portalach typu Pinterest czy Instagram, na YouTube czy na licznych blogach.

Różnorodność materiałów, z jakich można wykonać choinkę, jest olbrzymia i zależy tylko od wyobraźni. Mało tego, można ją zrobić z rzeczy, które już są zbędne, np. patyków, starych desek, kawałków metalu, drutów czy nawet z resztek innych przedmiotów. Bardziej zaawansowana wersja to choinka z taśm LED, której atutem będzie też to, że nie wymaga dodatkowych światełek. Przygotowywanie takiej choinki sprawi dużo frajdy nie tylko jej konstruktorom, ale też na pewno przyciągnie uwagę każdego, kto taką choinkę zobaczy.

Bombki, wieńce i stroiki własnej roboty

Dużo łatwiej będzie wykonać drobniejsze ozdoby, a przy tym wybór materiałów jest wręcz nieograniczony. Można nawet całkowicie zrezygnować z gałązek choinkowych i bombek. Stroik wykonany w słoiku czy butelce, wieniec ze zwykłych gałązek zerwanych z drzewa lub kupionych w kwiaciarni czy też bombki z papieru na pewno będą równie efektowne. Bardzo modne jest obecnie wykorzystywanie do ozdób, głównie bombek, styropianowych baz, które można dowolnie ozdabiać.

I jeszcze jednym atutem ozdób DIY jest to, że nawet jak nie są idealne, to są piękne, a czas spędzony na ich wykonywaniu zapada w pamięć nawet bardziej niż same święta. Prezenty pod choinkę DIY również można zrobić metodą „zrób to sam”.

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *