Efektowne dekoracje świąteczne

Oświetlenie ogrodu często zależy od aktualnej pory roku, ponieważ iluminacje świetlne przywodzące na myśl Boże Narodzenie całkowicie tracą swoją magię w innych miesiącach w roku. Osoby lubiące oświetlanie i ozdabianie swojego ogrodu często latem ustawiają w nim różne latarenki, zawieszają lampiony na drzewach, a w okresie jesienno – zimowym wyciągają ze schowków piękne aplikacje i girlandy.

Dlaczego akurat LED?

Oświetlenie ledowe ma wiele zalet, które trudno przypisać innym żarówkom. Przede wszystkim, zużywa mało prądu, co jest naprawdę istotne, gdy planuje się przez kilka tygodniu lub choćby dni co noc oświetlać całą posesję setkami lub tysiącami żarówek. Oświetlenie ledowe nie jest też już wcale jedynie zimne, posiada wiele wariantów kolorystycznych, przez co można łatwo dostosować je do potrzeb. Warto zaznaczyć, że żarówki ledowe są biodegradowalne i nie zawierają szkodliwej rtęci.

Zastosowanie tego typu żarówek sprawia, że iluminacje świetlne nie nagrzewają się i są bardziej odporne na wstrząsy. W tradycyjnych, wolframowych ozdobach uszkodzenie jednej żarówki często oznacza konieczność naprawy całego łańcucha. Lampki LED i inne ozdoby z wykorzystaniem takiej technologii są po prostu bezpieczne, nie grożą awarią.

Co wybrać spośród ledowych ozdób?

Wybór jest naprawdę ogromny. Dla efektownego oświetlenia całej elewacji domu idealne będą kurtyny LED, tworzące wrażenie spływających po ścianie kaskad światła. Z kolei tematyczne świetlne aranżacje idealnie nadają się do ozdobienia dachu albo trawnika w ciekawy sposób. Można też zdecydować się na piękne dekoracje latarniowe, o ile w ogrodzie jest odpowiednie miejsce do ich zawieszenia.

Warto wybierać łańcuchy i girlandy światełek, które można ze sobą łatwo połączyć. W ten sposób stwarza się prawie nieograniczone możliwości, a powstające dzięki temu iluminacje świetlne każdego wprawiają w czysty zachwyt. Dzięki łączeniu elementów całość staje się bardzo spójna, można wybrać motyw przewodni i utrzymać całą aranżację w jednym stylu.

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *