Jak ozdobić ogród na Boże Narodzenie?

Pięknie ozdobiony z okazji grudniowych świat ogród marzy się wielu osobom – światełka na drzewach, renifer LED, bombki 3D, fontanna 3D… Takie marzenie z dzieciństwa można jednak stosunkowo łatwo spełnić. Wystarczy odpowiednie wcześnie zaopatrzyć się w dekoracje i zaplanować końcowy efekt, żeby każdy powrót do domu w okresie przedświątecznym był pełen zimowej magii. Jakich zasad najlepiej trzymać się, chcąc osiągnąć wyjątkowy i imponujący efekt w swoim przydomowym ogrodzie?

Wybierz motyw przewodni

Warto zacząć od zastanowienia się, co powinien przypominać ukończony już ogród. Może to być na przykład pałac Królowej Śniegu, i wtedy odpowiednie będą ledowe śnieżynki, sople lodu, błyszczące ozdoby w chłodnych tonacjach. To jednak tylko pierwsza z wielu możliwych opcji. Jeśli marzy ci się ogród przypominający swoim wystrojem dom świętego Mikołaja (ta propozycja na pewno przypadnie do gustu dzieciakom), postaw raczej na motywy ściśle z nim powiązane. Postać Mikołaja na kominie i renifer LED na podjeździe zasugerują, że w twoim domu mieszkają same grzeczne dzieci.

Skompletuj akcesoria

Wybór odpowiednich dekoracji najlepiej zacząć już jesienią. Dzięki temu można być pewnym, że wszystko będzie dokładnie takie, jak powinno być. Na ostatnią w chwilę w sklepach może zabraknąć dokładnie takich akcesoriów, które perfekcyjnie wypełnią wizję dekorującego – wiele osób przypomina sobie o dekoracjach do domu w ostatnim momencie. Dlatego też żeby kupić odpowiednie oświetlenie w rozsądnych cenach, warto rozejrzeć się wcześniej – na przykład w sklepach internetowych.

Pytaj o zdanie obserwatorów

Ostatnia rada jest dość prosta – najlepiej zdać się na pomoc i pytać o zdanie osoby, które towarzyszą ci podczas montowania ozdób. Samodzielne ich zawieszenie jest wprawdzie satysfakcjonujące, ale krzywo wiszący renifer LED nie będzie nawet w połowie tak efektowny, jak mógłby być. Lepiej poprosić dzieci, by towarzyszyły i podpowiadały stojąc na dole – dla nich będzie to dobra zabawa, a ty unikniesz wielokrotnego schodzenia i wchodzenia po drabinie.

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *