Jak rozświetlić ogród na Boże Narodzenie?

Wybór właściwych dekoracji do ogrodu może być bardzo przyjemnym zajęciem, ponieważ iluminacje świetlne występują w wielu przeróżnych odmianach, kolorach i kształtach. Można zdecydować się na imponujące aplikacje lub po prostu wybrać dekoracje uniwersalne, które co roku można inaczej rozmieszczać, osiągając nieco różniące się efekty. Warto też uzupełnić ogród nieświecącymi dekoracjami, żeby także w ciągu dnia przypominał wszystkim o nadchodzących, radosnych i magicznych świętach.
Zabawa dla całej rodziny

Dzieci z pewnością będą zachwycone, dekorując wraz z rodzicami dom. Warto znaleźć czas w natłoku przygotowań, ponieważ to wspólne zajęcie z pewnością lepiej przysłuży się atmosferze świątecznej niż kolejne ciasto. Dzieci wprawdzie nie powinny wykonywać niektórych czynności – iluminacje świetlne bezpieczniej zamontuje mama albo tato – ale rozwieszanie drobnych ozdób w ogrodzie jest stworzone dla nich.
Odpowiednie lampki i inne ozdoby

Lampki LED używane do dekorowania na zewnątrz muszą być znacznie bardziej wytrzymałe, niż domowe ozdoby choinkowe. Dlatego też zwykle są nieco droższe. Warto szukać unijnych zezwoleń i certyfikatów na opakowaniu, a także upewnić się, że produkt posiada podwójną izolację oraz wykonane z gumy (a nie PCV) elementy. Ważnym jest także sposób wykonania, który umożliwia połączenie modułów. To dotyczy zwłaszcza łańcuchów, girland i kurtyn LED.

Wśród nieświecących elementów zdobiących ogród prym wiodą różnego rodzaju ozdoby choinkowe, gałęzie ostrokrzewu i iglastych drzewek oplecione wzdłuż balustrady oraz tradycyjny, pochodzący cz rejonów anglosaski wieniec na drzwiach (jego wymowa to „zapraszamy gości”). Iluminacje świetlne połączone z takimi ozdobami będą się wspaniale wzajemnie uzupełniały.

Lepiej nie przesadzić

Boże Narodzenie to święta pełne przepychu, ale jak wszędzie, także tutaj przesada nie jest wskazana. Przeciwnie, może wyrządzić o wiele więcej złego niż dobrego dla wizerunku ogrodu. Warto rozważnie dobierać kolory i nie przesadzić z ilością dużych, przykuwających uwagę iluminacji.

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *