Oświetlenie budujące atmosferę świąt

Od wielu lat nieodłącznym elementem świątecznej atmosfery stały się iluminacje świetlne zdobiące prywatne domy, balkony oraz publiczne budynki. Trudno już sobie wyobrazić święte i okres przedświąteczny bez uroku tajemniczego migotania świateł w nocy. Warto pomyśleć, jak włączyć się do wspólnego budowania świątecznej radości w swoim domu, na osiedlu lub w mieście. Z pewnością przysłuży się temu celowi odpowiednie oświetlenie elewacji lub ogrodu.

Dom malowany światłem

Wybór dekoracji jest dziś tak wielki, że właściwie ograniczenia tkwią jedynie w wyobraźni dekorujących osób. Wielu decyduje się na obramowanie kształtu domu, przy czym sprawdzają się na przykład lampki LED w formie węży. Taki sposób ozdabiania wyłania z mroku dom, sprawiając wrażenie, że jest miły i zaprasza gości – a to przecież prawdziwe sedno świąt Bożego Narodzenia. Do oświetlania domów nadają się też girlandy, na przykład w formie sopli lub nierównych kabli ze światełkami zwisających z okapu czy parapetów.

Szczególne ozdoby

Gdy już sam dom stworzy piękne tło dla dalszych dekoracji, warto przemyśleć iluminacje świetlne w formie oddających ducha Gwiazdki kształtów. Mogą to być duże śnieżynki albo święty Mikołaj na dachu, a także eleganckie, trójwymiarowe bombki LED na trawniku przed domem. iluminacje na budynku raczej niezbyt często stosuje się w prywatnych domach, ze względu na ich koszt – za to pięknie prezentują się w mieście.

Dlaczego lepiej wybrać oświetlenie LED?

Używane na zewnątrz oświetlenie powinno przede wszystkim być bezpieczne i wytrzymałe. Ze względu na niskie temperatury i możliwość zamoknięcia należy zawsze decydować się na podwójną izolację oraz lampki w gumowych obudowach. Ledowe iluminacje świetlne mają tę przewagę nad żarówkami tradycyjnymi, że nie nagrzewają się.

Kolejną ich niezaprzeczalną zaletą jest energooszczędność – zużywają o wiele mniej prądu, co staje się naprawdę istotne w obliczu dodatkowego oświetlania domu przez kilka dni. Są także bezpieczne dla środowiska, ponieważ nie zawierają rtęci.

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *