Oświetlenie budujące atmosferę świąt

Od wielu lat nieodłącznym elementem świątecznej atmosfery stały się iluminacje świetlne zdobiące prywatne domy, balkony oraz publiczne budynki. Trudno już sobie wyobrazić święte i okres przedświąteczny bez uroku tajemniczego migotania świateł w nocy. Warto pomyśleć, jak włączyć się do wspólnego budowania świątecznej radości w swoim domu, na osiedlu lub w mieście. Z pewnością przysłuży się temu celowi odpowiednie oświetlenie elewacji lub ogrodu.

Dom malowany światłem

Wybór dekoracji jest dziś tak wielki, że właściwie ograniczenia tkwią jedynie w wyobraźni dekorujących osób. Wielu decyduje się na obramowanie kształtu domu, przy czym sprawdzają się na przykład lampki LED w formie węży. Taki sposób ozdabiania wyłania z mroku dom, sprawiając wrażenie, że jest miły i zaprasza gości – a to przecież prawdziwe sedno świąt Bożego Narodzenia. Do oświetlania domów nadają się też girlandy, na przykład w formie sopli lub nierównych kabli ze światełkami zwisających z okapu czy parapetów.

Szczególne ozdoby

Gdy już sam dom stworzy piękne tło dla dalszych dekoracji, warto przemyśleć iluminacje świetlne w formie oddających ducha Gwiazdki kształtów. Mogą to być duże śnieżynki albo święty Mikołaj na dachu, a także eleganckie, trójwymiarowe bombki LED na trawniku przed domem. iluminacje na budynku raczej niezbyt często stosuje się w prywatnych domach, ze względu na ich koszt – za to pięknie prezentują się w mieście.

Dlaczego lepiej wybrać oświetlenie LED?

Używane na zewnątrz oświetlenie powinno przede wszystkim być bezpieczne i wytrzymałe. Ze względu na niskie temperatury i możliwość zamoknięcia należy zawsze decydować się na podwójną izolację oraz lampki w gumowych obudowach. Ledowe iluminacje świetlne mają tę przewagę nad żarówkami tradycyjnymi, że nie nagrzewają się.

Kolejną ich niezaprzeczalną zaletą jest energooszczędność – zużywają o wiele mniej prądu, co staje się naprawdę istotne w obliczu dodatkowego oświetlania domu przez kilka dni. Są także bezpieczne dla środowiska, ponieważ nie zawierają rtęci.

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *